Jaki ekspres do kawy? Najczęściej wybierane ekspresy

Decydując się na zakup nowego ekspresu do kawy, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań – jaka kawa najlepiej nam smakuje? Czy preferujemy ziarna własnoręcznie mielone, czy może sięgamy po gotowe do przyrządzenia mieszanki? A może na tyle cenimy sobie naszą wygodę, że najlepszy będzie ekspres na kawę w kapsułkach?

Ponieważ zakup ekspresu do kawy jest przeważnie inwestycją na lata, należy dokładnie przemyśleć jego wybór. Do najczęściej wybieranych zaliczają się ekspresy ciśnieniowe automatyczne i kolbowe, ekspresy przelewowe oraz te na kapsułki. Różnią się one typem stosowanych w nich kaw, funkcjonalnością, ceną i wyglądem. Jakie z nich cieszą się zatem największą popularnością? I który z modeli jest wart naszego zainteresowania?

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne

Rozrzut cenowy potrafi być tutaj ogromny – za dobry jakościowo ekspres zapłacimy od 3 tys. zł w górę, choć zdarzają się i modele za 40 czy 70 tys. złotych. Na użytek domowy doskonale nada się ekspres do kawy Ekspres do kawy Jura J6 P.E.P. Piano-White TFT One Touch AromaG3. Kosztuje ok. 8,5 tys. zł.

https://www.brodasystem.pl/ekspres-do-kawy-jura-j6-p-e-p-piano-white-tft-one-touch-aromag3.html
Ekspres do kawy Jura J6 P.E.P. Piano-White TFT One Touch AromaG3

 

Ekspresy ciśnieniowe kolbowe

Ceny zaczynają się tutaj od 17 tys. zł i potrafią wielokrotnie przewyższyć tę kwotę. Dzieje się tak dlatego, że ekspresy kolbowe uważane są za urządzenia o potężnych możliwościach produkcyjnych – dlatego też sprawdzą się nie tylko w domach, ale i w kawiarniach, restauracjach oraz korporacjach, gdzie dziennie przygotowywane są nawet setki kaw. Na tle innych wybija się tutaj ekspres Sanremo Verona 2 TCS, łączący w sobie klasyczny wygląd oraz wyjątkową funkcjonalność. W porównaniu z innymi ekspresami z tej półki cenowej wyróżnia go energooszczędność, wydajność oraz elegancki, majestatyczny wygląd.

https://www.brodasystem.pl/gastronomiczny-ekspres-do-kawy.html
KOLBOWY EKSPRES DO KAWY SANREMO VERONA 2 TCS

Ekspresy przelewowe

Czyli tradycyjne ekspresy do kawy, niewymagające zbytnich nakładów finansowych. Już za kilkaset złotych nabędziemy tutaj solidny model, który przez lata będzie przygotowywał dla nas upragnioną kawę. Szczególnie polecany jest tutaj ekspres przelewowy marki KITCHENAID, czyli ekspres przelewowy ze szklanym, podgrzewanym dzbankiem. Za niespełna 999 zł otrzymamy tutaj urządzenie wydajne i energooszczędne.

https://www.brodasystem.pl/kitchenaid-ekspres-przelewowy-czarny.html
KITCHENAID – Ekspres przelewowy – czarny

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *